• Niebieski

Jestem związana z Drugim Programem Telewizji Polskiej od grudnia 1995 roku. Jeszcze pod nazwiskiem Richardson, które nosiłam od 1995 do maja 2014 roku, prowadziłam program "Europa da się lubić", który oswajał Europę, jej obyczaje i codzienność.

Program gościł na antenie Dwójki w porach najwyższej oglądalności przez pięć i pół roku, a w latach 2004 i 2005 oglądało go nawet 7 milionów widzów. Goście programu, mieszkańcy Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i wielu innych krajów, znajdowali wspólne cechy z Polakami i opowiadali o swoich kulturach. Najpopularniejsi goście stali się gwiazdami polskiej telewizji i ulubieńcami wielopokoleniowej publiczności, a sam program w znacznym stopniu przyczynił się do zrozumienia i wzrostu poparcia dla idei integracji europejskiej.

Od marca 2011 do czerwca 2012 roku prowadziłam z Jarkiem Budnikiem codzienne poranki w Radiu Złote Przeboje.

Od marca 2012 roku prowadziłam z Romanem Czejarkiem program "Raz lepiej raz gorzej" w telewizji TTV, a od września, na zmianę z Romanem Czejarkiem, weekendowe "Studio TTV na żywo".

Od marca 2013 roku ponownie związałam się z Telewizją Polską i wróciłam do "Pytania na śniadanie", którego piątkowe wydania prowadzę w duecie z Michałem Olszańskim.

\ Monika Zamachowska, 2015 \

\ DomiArts - Wszystkie prawa zastrzeżone, 2017 \

\ Zdjęcia - Agencja Prasowa AKPA \

  • Szare
  • Czerwony
    Dziennikarka